ESERLER NASIL YAPILIYOR ?

Nasıl Yapılıyor ?

Yaptığım işi ve süreci tam olarak anlatmam çok zor. Bu yüzden işlemelerimi incelemek için Türkiye’nin farklı bölgelerinden birçok misafirim oldu. Bu zamana kadar zahmet çekip uzun yollardan bizi ziyarete gelen herkese tek tek teşekkür ederim. Gelecek olanları da ağırlamaktan memnuniyet duyarım.

Yarıkçı (Ilıcalar) köyü Eskişehir merkezden yaklaşık 90 km uzaklıkta bulunan Mihalıççık ilçesinin 12 km doğusunda yer alan küçük bir köy.

Nasıl yapıldığına dair kısa bir video;

Hammadde

Bende bu boynuzları diğer bir deyişle hammaddeyi bulabilmek için ormanda uzun süreli yürüyüşler yapıyorum. Bu arayış çok vaktimi alsa da doğada geçirdiğim vakit boyunca daha rahat ve net düşünebiliyorum. Böylelikle yaptığım işe daha iyi odaklanıyorum. Çoğu zaman hammaddeyi dağ köylerinde ki çobanlardan satın alıyorum.

Geyik Boynuzu Değişimi

Erkek geyikler çiftleşme mevzimi geldiğinde boynuz boynuza dövüşüp sürü içindeki diğer erkeklere üstünlük sağlamaya çalışır. Bu dönem içerisinde boynuzları ciddi zararler görebilir. Bu yüzden çiftleşme dönemi bittikten sonra geyikler şubat – nisan ayları arasında boynuzlarını dökerler.

Detaylı Bilgi İçin Sanaçtının Web Sitesi : http://www.yurttasayas.com